Sevgiyle üretiyoruz

Hakkımızda

Dikey Bahçe Sistemleri

Dikey bahçe sistemleri alanında çok büyük fark yaratmaktadır. Kentleşme yaşadığımız yüzyılda hızla gelişen toplumsal ve fiziksel süreçlerden birisidir. Bu sürecin kaçınılmaz sonuçlarından birisi de doğanın tahrip edilmesi hatta yavaş yavaş yok olmaya başlamasıdır. Yapıların gün geçtikçe artıyor olması, kent içinde bize nefes aldıran yeşil alanların gitgide azalmasına sebep olmaktadır. Bu doğrultuda doğaya sahip çıkan peyzaj tasarımı ve dikey bahçe sistemleri işleri yapmak, yeşili korumak ve şehirlere yeniden nefes aldırmak için yeni çözüm yolları üretmek bir gereksinim olmuştur.

Dikey Bitkilendirmenin Doğuşu

Dünyada ilk olarak Fransız botanikçi Patrick Blanc’ın bitkilerin asalak olarak ağaçların gövdelerinde, kayalarda, vb. dik yüzeylerde topraksız olarak yaşayabildiğini keşfetmesiyle doğmuştur. Bitkilerin köklerinin tutunması ve beslenmesi için kurulacak sistemle, duvarı canlı bitkilerle yeşillendirebileceği fikriyle yola çıkan Blanc, dünyanın birçok ülkesinde pek çok sayıda çalışma yapmıştır.

Hakkımızda

Dikey bahçe sistemleri alanında farklılık oluşturmak ve doğal yapının devamlılığını sağlamak ilkesiyle yola çıkan firmamız, 2010 yılında kurulmuştur. Felsefemiz; kullanıcıların keyifle zaman geçirebileceği, doğayla bütünleşen mekanlar yaratmak, akıllarda “işini seven ve özenle yapan” firma olarak yer almak ve hep böyle hatırlanmak.

Peyzaj Tasarım & Uygulama ve Danışmanlık
İthal-Yerli İç ve Dış Mekan Bitki Temini
Dikey Bitkilendirme & Dikey Bahçe Sistemleri
Yosun Duvar Proje ve Uygulaması
Biyolojik Gölet Uygulaması
İthal ve Yerli Saksı Temini

dikey bahçe sistemleri

Sevgiyle üretiyoruz